TEORIA KREATYWNOŚCI
Menu
Kreatywność a innowacja - jaka jest między nimi różnica? W artykule pokażemy napięcia jakie towarzyszą kohabitacji obu zjwisk w ramach jednego procesu tworzenia innowacji.
W artykule omawiamy temat oceny i selekcji pomysłów. Na czym polega ocena pomysłów? Jakie kryteria oceny stosować? Co ma na nią wpływ?
Czym jest kreatywny mindset i prymowanie kreatywności? Czy istnieje taki magiczny przycisk włączający twórcze myślenie? Jak manipulacyjnie wzbudzić stan sprzyjający generowaniu oryginalnych pomysłów?
Czy sztuczna inteligencja jest kreatywna? Czy bardziej kreatywna niż człowiek? Czy czeka nas twórcza emerytura? W artykule przedstawiamy wyniki badań naukowych.
Kreatywność to rozciągnięty w czasie, złożony proces, a nie chwilowe zdarzenie. To chaotyczna linia, a nie statyczny punkt. Jak możemy poprawić jego efektywność?
W artykule wyjaśniamy jakie funkcje w procesie ideacji pełnią kreatywne pomysły oraz przedstawimy ich typologię. Kreatywne pomysły pełnią aż 7 różnych funkcji w procesie ideacji.
Tocząca się wokół definicji kreatywności debata potrafi być źródłem inspiracji, refleksji, a niekiedy także i rozrywki.
Czy każdy jest kreatywny, czy też prawdziwa zdolność do stwarzania rzeczy oryginalnych przynależna jest wyłącznie osobom wybitnym – twórczym geniuszom?
Czym jest kreatywność? Jaka jest definicja kreatywności? Co można uznać za kreatywne? W artykule odpowiadamy na często zadawane pytania dotyczące tego intrygującego fenomenu.
Kreatywność to zdolność do wymyślania nowych i użytecznych pomysłów, ale także rezultat podejmowanych działań. To proces mentalny, ale i cecha środowiska społecznego i materialnego.
W świecie wszechobecnej innowacji i pogoni za rentą pioniera, kreatywność w organizacjach powinna rozkwitać. Tak się jednak nie dzieje. Dlaczego? Co może odczarować ten negatywny
Każde twórcze działanie można przyrównać do rozwiązywania problemu. Problemy wymagające kreatywności są nie tylko słabo ustrukturalizowane, bywają również złośliwe!